SKI

Sala de sport a Colegiului Național „Doamna Stanca” din Făgăraș (județul Brașov) a găzduit Sâmbătă - 22 noiembrie 2014, o nouă ediție a Cupei României de Karate SKI pentru copii, minicadeți, cadeți, seniori și veterani.

Competiția a fost organizată de către Clubul Sportiv Municipal Karate-Do din Făgăraș, condus de Sensei Gheorghe Tetu 5 Dan, și Școala Gimnazială „Ovid Densusianu”.
Probele competiţiei au fost de kata individual și kata echipe, feminin și masculin, kumite individual feminin și masculin și kumite echipe masculin.

Evenimentul a fost cuprins în calendarul competițional al Federației Române de Karate/ Comisia Națională SKI (Shotokan Karate-Do International) și a aliniat la start 350 sportivi. Întreaga desfăşurare a fost supervizată de Octavian Amzulescu - președintele FRK și Bucur Cătălin - președintele SKI .

Din cadrul clubului nostru s-au prezentat 18 sportivi, care la finalul concursului au bifat podiumul de 22 ori ( 7 Medalii de Aur, 5 de Argint şi 10 de Bronz) .
Deşi cu gândul la vacanța de iarnă , sportivii noştri coordonați de Sensei Dragoș Chiru, au încheiat încă o dată calendarul competițional pe cele mai înalte trepte ale podiumului .