DSC 5582

Sâmbătă 7 Februarie 2015, a avut loc prima etapă competiţională de Karate Shotokan din acest an.

Sala Sporturilor de pe Colina Universității din Brașov a găzduit cea de-a VII-a Ediţie a Cupei Române de Autoapărare, care constituie şi prima etapă din calendarul competițional 2015.

Sub egida WSDA România-coordonat de Preşedinte Nicușor Ilie, această competiție a adunat în acelaşi loc 16 cluburi cu peste 300 de sportivi, care s-au întrecut la probele de Kihon, Kata, Kumite, Kata Echipe , Autoapărare, Kobudo, Ju Jitsu şi Knockdown .

Clubul nostru a început maratonul în forță, cu nu mai puţin de 83 de sportivi care au evoluat pe tatami-ul competiţional !

DSC 5277

Evoluţiile au fost uluitoare, concentrarea maximă  şi atmosfera din sală încărcată de emoţii, finalul competiţiei aducându-ne sportivii pe podium de 110 ori !

Frumos final cu 35 Medalii de Aur, 39 de Argint şi 36 Medalii de Bronz  !

DSC 4880

"Am remarcat cu mare satisfacție, foarte mulți sportivi debutanți cu rezultate bune. De aceea sunt hotărât să îi includ în lotul național într-un viitor apropiat. A fost o competiție pentru bucuria copiilor, dar și pentru debutul competițional al veteranilor noștri. Am rămas fără cuvinte. Îmi felicit sportivii ! Au fost magnifici cu toţii ! Cred că imaginile şi rezultatele lor spun totul ! Sunt într-adevăr o generaţie de excepţie !"
~ a declarat Sensei Dragoș Chiru

Iată şi rezultatele  în detaliu:

MEDALIAȚI CU AUR

1. BĂTRÎNU EDUARD – AUTOAPĂRARE
2. SPUMA ANDREEA - KATA
3. GHEMEA IONUŢ - KATA
4. GHEMEA IONUŢ - KIHON
5. TAMPA VIOREL - KATA
6. CÎMPEAN ALEXANDRA - KIHON
7. BACALU GEORGE - KATA
8. OLARU ŞTEFAN - KIHON
9. MIHALACHE MIHAI - KUMITE
10. ZĂRNESCU CONSTANTIN - KATA
11. TOHĂNEAN DENISA - KATA
12. TOHĂNEAN DENISA - KATA ECHIPE
13. MUNTEAN BOGDAN - KATA
14. MUNTEAN BOGDAN - KUMITE
15. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
16. SEITZ ADINA - KUMITE
17. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
18. OLTEANU DARIA - KATA
19. OLTEANU DARIA - KUMITE
20. AROŞOAE DARIA - KATA
21. MAFTEI GABRIEL - KATA
22. MAFTEI GABRIEL - KUMITE
23. MAFTEI GABRIEL - AUTOAPĂRARE
24. DRĂGOI ION - KATA ECHIPE
25. DRĂGOI ION - KATA
26. POMÎRLEANU SEBASTIAN - AUTOPĂRARE
27. POTERAŞ LUCA - AUTOAPĂRARE
28. POTERAŞ LUCA - KATA
29. POTERAŞ LUCA - KUMITE
30. POTERAŞ LUCA - KATA ECHIPE
31. HURGHEA DAN - KATA
32. BACALU ANDREI - KATA
33. BACALU ANDREI - KUMITE
34. BACALU ANDREI - KIHON
35. BACALU ANDREI KATA ECHIPE

MEDALIAȚI CU ARGINT

1. DUMITRU CĂTĂLINA - KATA ECHIPE
2. BACALU ANDREI - AUTOAPARARE
3. IVAN BOGDAN - KATA
4. URICARU MIRUNA - KIHON
5. AROŞOAE ALEXANDRU - KIHON
6. MIHĂILA PETRA - KIHON
7. POMÎRELANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
8. POMÎRLEANU SEBASTIAN - KATA
9. DRĂGOI ION - AUTOPĂRARE
10. DRĂGOI ION - KIHON
11. MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE
12. AROŞOAE DARIA - AUTOAPARARE
13. AROŞOAE DARIA - KATA ECHIPE
14. OLTEANU DARIA - AUTOPARARE
15. OLTEANU DARIA - KATA ECHIPE
16. SEITZ ADINA - AUTOPĂRARE
17. SEITZ ADINA - KATA
18. MUNTEAN BOGDAN - AUTOPĂRARE
19. COTFAS RAREŞ - KIHON
20. GAVRILA LORAND - KATA
21. ZORCA MATEI - KIHON
22. BACALU GEORGE - AUTOAPĂRARE
23. POLOSAN RADU - KATA
24. BEŞLEAGA MARCEL - KATA
25. MOLOCEA DAINEL - AUTOAPĂRARE
26. MOLOCEA DANIEL - KATA
27. ALMĂŞAN MARCO - KUMITE
28. ŞINDRILARU IOANA - KATA
29. ŞINDRILARU IOANA - KUMITE
30. SANDU CEZAR - KATA ECHIPE
31. LAZĂR TUDOR - KATA
32. PETCU ALEXANDRU - KUMITE
33. STOICA ROBERT - KIHON
34. MIHALACHE MIHAI - KATA
35. PUIU ALEXANDRU - KATA
36. PUIU ALEXANDRU - KUMITE
37. POTERAŞ MATTEO - KATA
38. MUNTEAN FLORIN - KATA
39. POTERAŞ LIVIU - KATA

MEDALIAȚI CU BRONZ

1. DUMITRU CĂTĂLINA - KUMITE
2. POTERAŞ LIVIU - KATA ECHIPE
3. SIMO V RAJMOND - KATA
4. ANGHEL CRISTIAN - KATA ECHIPE
5. MUNTEAN FLORIN - KATA ECHIPE
6. DRĂGOI DANIELA - KATA
7. DRĂGUESCU CĂTĂLINA - KATA ECHIPE
8. ION ANDREI - KIHON
9. POTERAŞ MATTEO - KIHON
10. HURGHEA DAN - AUTOPĂRARE
11. POMÎRLEANU SEBASTIAN - KUMITE
12. BUŞTEAGĂ DIANA - KATA
13. BUŞTEAGĂ DIANA - KUMITE
14. AROŞOAE DARIA - KUMITE
15. COTFAS RAREŞ - KATA
16. PETRICEANU TEODOR - KATA
17. PETRICEANU TEODOR - KIHON
18. BRÎNZAN DRAGOS - KIHON
19. IVAN IOANA - KATA
20. BEŞLEAGA MARCEL - KUMITE
21. SANDU CEZAR - KATA
22. STROE VICTOR - KIHON
23. BĂTRÎNU EDUARD - KATA ECHIPE
24. SPUMA ŞTEFAN - KIHON
25. MOLOCEA DANEIL - KUMITE
26. MIHĂILA EDUARD - KATA
27. ENACHE DIANA - KIHON
28. ALMĂŞAN MARCO - AUTOAPĂRARE
29. ALMĂŞAN MARCO - KATA
30. ŞINDRILARU IOANA - KATA ECHIPE
31. GORGAN KEVIN - KATA
32. MOISA DARIUS - KIHON
33. TÂMPA VIOREL - KIHON
34. GIURGIU CASIAN - KIHON
35. OLTEANU MIHAI - KIHON
36. POTERAŞ LUCA – KIHON

FELICITĂRI din suflet TUTUROR !