În Septembrie 2014 la Câmpulung Muscel s-a desfăşurat o nouă ediţie Campionatelor Naţionale de Bob şi Skeleton Starturi Role. La această competiţie programată în preambulul sezonului pe gheaţă, au participat peste 120 de sportivi din întreaga ţară.
Clubul nostru a fost reprezentat la eveniment de sportivii Chiţescu Răzvan, Pîrnog Albert, Necula Robert, Simion George şi Bărcăcilă Anca.

La proba de Starturi Bob de 2 persoane, categoria Tineret, echipa formată din Chiţescu Răzvan şi Simion George a obţinut locul IV.
A urmat apoi proba de Starturi Bob de 4 persoane, aceeaşi categorie de Tineret, la care echipa noastră formată din Chiţescu Răzvan, Pîrnog Albert, Necula Robert şi Simion George s-a clasat tot locul IV.

La proba de Skeleton Feminin, categoria Tineret, sportiva noastră Bărcăcila Anca a obţinut ca şi băieţii, clasarea pe locul IV.

Urmează să revenim cu noi ştiri legate de competiţiile pe gheaţă.
Până atunci, RĂMÂNEŢI APROAPE !