Se pare că acest sfârşit de săptămână a fost unul extrem de plin în ceea ce priveşte competiţiile şi  performanţele sportivilor noştri.

Sala de Atletism din Bacău a găzduit în perioada 24 - 25 Ianuarie 2015, Prima Etapă a Campionatului Naţional de Atletism Indoor, rezervat Seniorilor, Tineretului şi Juniorilor I.

Evenimentul a avut o amploare fantastică, la start adunându-se peste 300 de atleţi români, reprezentând 82 de cluburi din întreaga ţară.

După cum ne aşteptam, sportiva noastră - Mihaela Nunu a fost prezentă la aceste competiţii, reprezentându-ne clubul cu succes !

Sâmbătă, la Proba de 400m, Mihaela a reuşit fantastica performanţă de a o depăşi pe cunoscuta Mirela Lavric ! Extraordinară evoluţia ei ! Iată că Mihaela a reuşit să termine cursa cu un timp de 56,75 - cucerind astfel Aurul !

Duminică, la Proba de 800m, eleva Margaretei Barbu a reuşit din nou o clasare frumoasă, cucerind Medalia de Argint.

După cum am mai menţionat într-un editorial trecut, Mihaela Nunu a fost selecţionată pentru 2015 în Lotul Olimpic de Ştafetă 4x400m Feminin!

Iată că anul a început fantastic pentru atleţii noştri ! Aşa să rămână !

FELICITĂRI, Mihaela ! Mult Succes în continuare !