Aşa cum menţionam într-un editorial trecut, echipa noastră a avut de disputat la Arad meciul din cea de-a XII-a Etapă a Campionatului Naţional de Volei Masculin - Liga A2 / Divizia Vest.

Etapa s-a desfăşurat Duminică - 1 Februarie / 2015, când băieţii noştri s-au confruntat cu cei de la ProVolei Arad.

Deşi arădenii se află în momentul de faţă pe Locul 7, meciul nu a fost chiar uşor, având în vedere că acum Aradul are doi jucători în plus faţă de formaţia cu care s-a jucat în Tur.

CSU Braşov a reuşit să domine primele două seturi, după care în setul 3 au apărut răsturnări de situaţie, în care s-a preluat conducerea de ambele părţi.

Diferenţa s-a făcut chiar pe final de meci, când băieţii noştri au punctat admirabil cu serviciu şi blocaj.

Deşi cu emoţii în ultimele minute de joc, CSU Braşov a câştigat partida, cu scorul 3 - 0 ( 25 - 18, 25 - 18, 25 - 22 ) .

Echipa noastă rămâne încrezătoare că va obţine cele 3 puncte din meciul viitor şi că în prima fază îşi va consolida Locul 5.

Următoarea Etapă se va desfăşura la Bistriţa, pe 7 Februarie 2015.