Miercuri - 4 Februarie / 2015, fetele noastre au avut de disputat în deplasare meciul cu Universitatea Cluj.
Olimpia CSU Brașov a câștigat partida cu scorul 83-70 ( 25 - 22, 19 - 21, 24 - 10, 15 - 17 ).
Deşi „Olimpicele” porneau ca mari favorite înaintea acestei partide, pe teren lucrurile s-au arătat a fi mult mai dificile.
Echipa condusă de Dan Calancea și Nenad Marinkovic nu a fost în cea mai bună formă și a fost surprinsă de o echipă a Clujului care s-a agățat de fiecare minge.
Chiar și în aceste condiții, Jones și Compania au încheiat primul sfert în avantaj de trei puncte, scor 25 - 22.
Sfertul secund a fost la fel de echilibrat, nenumăratele greșeli ale brașovencelor permiţând gazdelor să câștige sfertul secund cu scorul 21-19.
Astfel s-a intrat la cabine cu Olimpia în avantaj de doar un punct, scor 44 - 43.
Apoi fetele noastre au tranșat partida în sfertul trei, în care s-au impus de o manieră categorică, scor 24 - 10.
Cum partida era ca și câștigată, brașovencele s-au relaxat și gazdele au profitat, câștigând ultimul sfert cu scorul 15- 17.
În final, Olimpia a câștigat cu 83- 70 și și-a adjudecat cele două puncte, chiar dacă nu a făcut un joc strălucit.